fbpx

Sanopharm

Choroba lokomocyjna? Poznaj przyczyny problemu.

W dzisiejszych czasach, kiedy prawie każdy podróżuje, choroba lokomocyjna to niezwykle uciążliwy problem. Może nas zaatakować w samochodzie, autobusie, pociągu czy w samolocie. Choroba lokomocyjna, czyli inaczej kinetoza, najczęściej atakuje dzieci. Jednakże nawet co dziesiąty dorosły się na nią skarży. Do jej najbardziej charakterystycznych objawów należą zawroty głowy, złe samopoczucie oraz te najczęstsze – mdłości i wymioty.

Share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Przyczyny choroby lokomocyjnej

Jednym z najważniejszych narządów odpowiedzialnych za nasze poczucie równowagi jest błędnik. Oczywiście informacje, które wysyła on do mózgu, podlegają weryfikacji przez zmysł wzroku. Błędnik jest narządem przedsionkowo – ślimakowym, który ulokowany jest w uchu środkowym. Odpowiedzialny jest za przekazywanie informacji dotyczących, ruchu, prędkości i przyspieszenia. Zmysł wzroku przesyła z kolei informacje o naszym otoczeniu – widzimy nieruchomą kabinę, przedział czy wnętrze pojazdu. Sytuacja może się także odwrócić: kiedy siedzimy w trakcie jazdy samochodem, błędnik nie rejestruje zmian w naszym położeniu. Informuje nasz mózg, że znajdujemy się w stanie spoczynku. Wzrok z kolei, w takiej sytuacji, rejestruje ruch. Wskazują na to obrazy przesuwające się za oknem pojazdu. W obu tych sytuacji powstaje problem z brakiem jednolitości przekazu. Mózg nie potrafi sobie poradzić ze sprzecznymi informacjami, czego skutkiem ubocznym są objawy choroby lokomocyjnej.
Podając przyczyny choroby lokomocyjnej, nie sposób nie wspomnieć o czynnikach psychicznych, które mogą wyzwalać chorobę. Niech przykładem będą osoby, które nie dokuczają żadne objawy jeżeli w trakcie podróży pochłonięci są czymś, co je interesuje. Kiedy nie występuje bodziec, który odciąga ich uwagę od stresu podróży, objawy się nasilają.

Objawy choroby lokomocyjnej i sposób na pozbycie się ich

Najczęściej spotykanym objawem są nudności i wymioty oraz towarzysząca im suchość w ustach (bądź też nadmierne wydzielanie śliny), a także bladość powłok skórnych i pokrycie ich potem. Najlepszym, dodatkowo całkowicie naturalnym, środkiem jest, często spotykany w naszych kuchniach, imbir. Nie wystarczy jednak zjeść plasterka imbiru i popić go herbatką rumiankową, żeby zażegnać problem. Dlatego doskonałym rozwiązaniem będzie użycie przed podróżą kropli IMBISAN. Zawierają odpowiednio dobrane dawki ekstraktów z imbiru oraz kwiatów rumianku. Dodatkowo krople zawierają witaminy z grupy B (B6, B2, B1), które wspomagają pracę układu nerwowego, co za tym idzie i mózgu. Pomagają łagodzić chaos informacyjny, który dociera do mózgu ze strony zmysłu wzroku i błędnika. Układ nerwowy odpowiedzialny jest również za samopoczucie, odczuwalne zmęczenie, często za bóle głowy, które również są objawami choroby lokomocyjnej. Żeby wzmocnić działanie układu nerwowego, co za tym idzie i mózg niezwykle ważne jest dostarczenie mu odpowiednich witamin i minerałów. Można je znaleźć w preparacie IMBISAN.

Zobacz też

Probiosan Baby – nowość na rynku probiotyków dla Twojego maluszka

W naszej ofercie można znaleźć produkt Probiosan Baby, który jest odpowiednikiem znanego i cenionego probiotyku zawierającego szczep bakterii Lactobacillus Reuteri. Istotną różnicą jest to, iż produkt Sanopharm został wzbogacony o witaminę D3, którą zawsze należy podawać przy stosowaniu żywych kultur bakterii.

Regularne ssanie pastylek z tymiankiem i podbiałem. Dlaczego?

Jesień i zima, to czas kiedy w naszych mieszkaniach praktycznie cały czas włączone jest ogrzewanie. Sprzyja to znacznemu zmniejszeniu wilgotności w powietrzu, którym oddychamy w domach. Suche powietrze w naszych domach może powodować przesuszenie śluzówek, szczególnie tych w nosie i gardle, czyniąc je bardziej podatnymi na infekcje. Jak zatem pomóc naszym drogom oddechowym? Z pomocą przychodzi Sanopharm, oferując aż dwa produkty: Tymianek i Podbiał z kompozycją 20 ziół oraz Tymianek i Podbiał z witaminą C.