fbpx

Sanopharm

Poznaj 6 najważniejszych przyczyn wypadania włosów

Wypadanie włosów
W dzisiejszych czasach znakomita większość ludzi boryka się z problemami z włosami. Jednym z najczęstszych z tych problemów jest ich wypadanie. Istnieje wiele czynników, które prowadzą do wypadania włosów.

Share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Zaburzenia zdrowotne

Często przyczyną wypadania włosów są problemy ze zdrowiem, które dotykają nasz organizm. Mogą to być choroby, na które cierpimy, ale także leki, które przyjmujemy.

Choroby

Najczęściej choroby układu hormonalnego przyczyniają się do wypadania włosów (czasami też do nadmiernego owłosienia – hirudoizmu). Gospodarka hormonalna w naszym organizmie, to układ naczyń połączonych. Wystarczy, że występuje nadmiar lub deficyt jednego z hormonów i zaczynają się wahać poziomy każdego z nich, między innymi testosteronu. Zachwianie jego produkcji prowadzi do przekształcenia hormonu w cząsteczkę DHT, która przyczynia się do niszczenia mieszków włosowych.

Choroby, które mogą mieć wpływ na wypadanie włosów, to między innymi choroby tarczycy – nadczynność i niedoczynność. W przypadku niedoczynności włosy stają się suche, cienkie i łamliwe. Nadczynność, z kolei, może prowadzić do łysienia plackowatego lub uogólnionego. Do chorób możemy też zaliczyć zaburzenia psychiczne, które polegają na tym, że chory kompulsywnie wyrywa sobie włosy lub, na przykład, je zjada.

Leki

Tak jak pisaliśmy w poprzednim tekście, leki często wywołują efekty niepożądane. Jednym z takich objawów jest właśnie wypadanie włosów. Leki, na przykład sterydy, powodują zaburzenia w gospodarce hormonalnej. Część leków, takich jak immunosupresja, stosowana w leczeniu chorób autoimmunologicznych, czy chemia, stosowana w przypadku nowotworów, prowadzą do niszczenia mieszków włosowych. Destrukcja mieszków, czasami prowadzi do całkowitego wyłysienia.

Niewłaściwa pielęgnacja

Często nie mamy czasu, na odpowiednią pielęgnację naszych włosów. Ogranicza się ona do szybkiego mycia szamponem, który w pośpiechu kupujemy przy okazji zakupów w markecie. Później suszymy je bez osłony termicznej, szybko rozczesujemy i utrwalamy fryzurę lakierem lub żelem do włosów. Te codzienne czynności mogą prowadzić do mechanicznego uszkodzenia i wypadania włosów.

Źle dobrana pielęgnacja

W pośpiechu dnia codziennego nie zawsze mamy czas, na dobór odpowiedniej pielęgnacji. Często nie mamy wiedzy, jakie kosmetyki dobrać do naszego typu włosów. Dlatego warto przy okazji wizyty w aptece poprosić farmaceutę o dobór odpowiedniej dla nas pielęgnacji. W aptece najczęściej znajdują się produkty, które mają odpowiedni skład dla naszego pH skóry. Produkty zazwyczaj nie zawierają szkodliwych detergentów (SLS, SLES) silikonów i parabenów. Warto zadbać o to, by w naszej łazience, na stałe zagościł dobry szampon. Warto także używać odżywki i maski, które wzmocnią nasze włosy. Koniecznie będąc w aptece, należy zaopatrzyć się w produkt, który wzmocni nasze włosy od wewnątrz. Polecamy tutaj nasz produkt – Biotesan Complex. Jest to suplement, który zawiera wysokie stężenie biotyny i cynku, które wspomagają naszą codzienną pielęgnację.

Nieodpowiednia stylizacja

Przy zbyt mocnym spięciu włosów w kucyk lub w kok, możemy nadwyrężyć skórę głowy, przyczyniając się do powstawania zaniku mieszków włosowych. Gwałtowne, mocne i intensywne rozczesywanie włosów prowadzi do powstawania uszkodzeń mechanicznych. Także tapirowanie i trwała ondulacja, naruszają strukturę włosa i mogą prowadzić do jego wypadania. Brak zabezpieczenia termicznego przy stylizowaniu pod wpływem wysokiej temperatury (kręcenie, prostowanie). Produkty do utrwalania fryzury często są produkowane na bazie alkoholu, który oprócz wypadania, może także powodować łupież czy łamliwość.

Pogoda

Promieniowanie słoneczne, deszcz, wilgoć i wiatr to również nasi wrogowie w walce o zdrowe i gęste włosy. Dlatego tak ważne jest, żeby odpowiednio je zabezpieczyć przed promieniowaniem UV. Należy także pamiętać o ochronie włosów przed działalnością soli morskiej i chloru, gdy zażywamy kąpieli.

Dieta

Żyjemy w pośpiechu, nie zawsze mamy czas zadbać o odpowiedni dobór mikro- i makroelementów w naszej diecie. Niedobory wielu z nich, jak chociażby biotyny, mogą prowadzić do znacznego osłabienia naszych włosów, w efekcie do ich wypadania. Dlatego tak ważne jest codzienne i regularne zażywanie suplementów.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo produkty, które regulują poziomy wszystkich elementów w organizmie. Przede wszystkim jednak polecamy Biotesan Complex. Jest to produkt zawierający biotynę, cynk, miedź, selen, a także witaminy z grupy B. Zażywając jedną tabletkę, dbają Państwo nie tylko o piękne i zdrowe włosy, ale także wpływają na znaczną poprawę wyglądu skóry i paznokci.

Zobacz też

Probiosan Baby – nowość na rynku probiotyków dla Twojego maluszka

W naszej ofercie można znaleźć produkt Probiosan Baby, który jest odpowiednikiem znanego i cenionego probiotyku zawierającego szczep bakterii Lactobacillus Reuteri. Istotną różnicą jest to, iż produkt Sanopharm został wzbogacony o witaminę D3, którą zawsze należy podawać przy stosowaniu żywych kultur bakterii.

Regularne ssanie pastylek z tymiankiem i podbiałem. Dlaczego?

Jesień i zima, to czas kiedy w naszych mieszkaniach praktycznie cały czas włączone jest ogrzewanie. Sprzyja to znacznemu zmniejszeniu wilgotności w powietrzu, którym oddychamy w domach. Suche powietrze w naszych domach może powodować przesuszenie śluzówek, szczególnie tych w nosie i gardle, czyniąc je bardziej podatnymi na infekcje. Jak zatem pomóc naszym drogom oddechowym? Z pomocą przychodzi Sanopharm, oferując aż dwa produkty: Tymianek i Podbiał z kompozycją 20 ziół oraz Tymianek i Podbiał z witaminą C.